Hasan Engin Tuncer

Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Hasan Engin Tuncer

Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

BİYOGRAFİ

11 Nisan 1964 yılında Ankara’da doğan Hasan Engin Tuncer, eğitim öğretim hayatını  da Ankara’da tamamladı. Küçük yaşlardan beri iş hayatı içerisinde bulundu, eğitimini  tamamlamasının ardından genç yaşta iş hayatına atıldı. 1995 yılında Ankara  Lalahan’da son derece modern, yüksek üretim kapasiteli ve teknolojili fabrikayı  hayata geçirdi. Eyüp Sabri Tuncer fabrikası yenilenen teknoloji ve yatırımlarla, 

Uluslararası GMP (Good Manufacturing Practices) Standartları’na uygun olarak  faaliyetine devam etmektedir.  

Türkiye’de kültür mirası haline gelmiş Eyüp Sabri Tuncer markasını bir dünya  markası yapmak hedefiyle farklı konseptteki markaları bir çatı altında toplayarak  sırasıyla Gizli Bahçe, Perfume Jewels ve EST1923 markalarını geliştirdi. 

Markaya ve ürünlere olan inovatif yaklaşımı ile sektörün öncü isimlerinden biri haline  geldi. 2000’li yılların başında online alışveriş sitesini hayata geçirerek markasının  online satış kanalında ilkler arasındaki yerini almasını sağladı. Yönetim Kurulu  Başkanlığı görevinde bulunan Engin Tuncer, Eyüp Sabri Tuncer markasını bir dünya  markası haline getirme hedefiyle çıktığı yolda birçok ilke imza atmıştır. Türkiye’nin ilk  Vegan sertifikalı kozmetik markası Eyüp Sabri Tuncer olmuştur. Aynı zamanda  Türkiye’nin dışa açılan markalı kozmetik firması olarak Hong Kong’dan Amerika’ya, Avrupa Birliği ülkelerinden Mauritius adalarına kadar uzanan 70’ten fazla ülkeye  ihracat yapan ülkemizin alanında bayrak taşıyan kurumlarından biri haline gelmesine  liderlik etmektedir. 

Doğal içerikli ürün konseptiyle ön plana çıkan Eyüp Sabri Tuncer, markaları altında  Ecocert sertifikalı içerikleriyle Organik ve Doğal yağlar ve özlerle ürünler geliştirerek,  insan sağlığına ve yaşam kalitesine saygı duyarak sonsuz müşteri memnuniyeti  ilkesiyle üretimlerini sürdürmektedir.  

Hasan Engin Tuncer, Yüzyıllık Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Prof. Dr  Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri arasında  yer almaktadır. Aynı zamanda ILO (Uluslar arası Çalışma örgütü) tarafından kurulan  GAN (Küresel İş başında Eğitim Ağı) Türkiye Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi,  UN(Birleşmiş Milletler) Global Compact Sürdürülebilir kalkınma hedefi Türkiye  İmzacısı ve Yönetim Kurulu Üyesi, Bahçeli FM Yayıncılık A.Ş. ’nin Yönetim Kurulu 

Başkanı, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin Mütevelli Yönetim Kurulu Üyeliği ile TACCI (Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası Birlikleri Derneği) ve KOCAV  (Kültür Ocağı Vakfı) üyeliklerine sahiptir. 

Aynı zamanda çiftçi kayıt sistemine kayıtlı “Profesyonel Çiftçi” olarak Ege Üniversitesi  ile ortak proje yürütüp, İzmir Çeşme’de nesli yok olmakta olan sakız koyunu  yetiştiriciliğini yaparak ırkın yeniden yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürmektedir. Bununla birlikte Manisa Akhisar’da bulunan 1000 ağaçlık zeytin bahçesiyle bölgede  modern ve bilinçli zeytin yetiştiriciliğine öncülük etmektedir.  

1994 yılında görevini Sabahattin Tuncer’den devralan ailenin 3. Kuşak temsilcisi Hasan Engin Tuncer, Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş. ’de Yönetim Kurulu  Başkanı olarak görevine halen devam etmektedir.

 

All sessions by Hasan Engin Tuncer

#Flymetotheexperıence: Hasan Engin Tuncer

23 May 2021
16:40-17:10
ONLINE